Персональний сайт вчителя інформатики Півнюка А. Л.
Головна
Вхід
Реєстрація
П`ятниця, 13.02.2026, 17:44Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
3 клас [0]
4 клас [0]
2 клас [1]
5 клас [1]
6 клас [1]
7 клас [0]
8 клас [0]
9 клас [1]
10 клас [3]
11 клас [1]
Електронні підручники [4]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 5

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » 5 клас

Інформатика 5 клас урок №3
[ Викачати з сервера (521.3 Kb) ] 09.12.2016, 12:48

Інформатика 5 клас                                            Дата________________

План-конспект уроку №3

 

Тема: Компютери та їх різновиди.

Мета уроку:

  • Ознайомити учнів з сучасною комп’ютерною технікою, дати поняття про будову ПК.
  • Виховувати інформаційну культуру, дисциплінованість, акуратність в роботі з комп’ютером.
  • Розвивати пізнавальні інтереси до обчислювальної техніки,  навички роботи з мишею та клавіатурою.

Обладнання: дошка, комп'ютерний клас, презентація. 

Хід уроку:

I. Організаційний момент.

Вітання з класом.

Перевірка присутніх учнів.

Перевірка готовності учнів до уроку.

II. Актуалізація  опорних знань.

На попередніх уроках ми розпочали знайомство з предметом інформатика, вивчили поняття інформація і повідомлення та їх класифікацією, розвитком комп’ютерної техніки. Сьогодні ми виконаємо подорож до сучасного комп’ютера та вивчимо з яких частин він складається. З яких частин складається комп’ютер, навіщо вони потрібні та їх характеристики.

Але спочатку повторимо попередній матеріал:

  • Що таке інформація?
  • Що вивчає інформатика?
  • Як людина отримує повідомлення?
  • Яку роль відіграють інформаційні технології в житті людини?

III. Вивчення нового матеріалу

Люди говорять «персональний комп'ютер».  І це не випадково – це означає свій, особистий, адже існує велика кількість інших видів комп'ютерів, які не назвеш персональними, – робочі станції на підприємствах, сервери для зв'язку, і т.д.

Далі, кажучи «комп'ютер» ми матимемо на увазі саме персональний комп'ютер. Назва персональний комп’ютер виникла в 70-х роках минулого століття. Люди використовують їх для роботи, навчання, у побуті , для ігор і розваг.

Історична довідка

Хоча найперший персональний комп’ютер було створено ще у 1977 році відомою (як тоді так і сьогодні) фірмою Xerox, історію сучасних персональних комп’ютерів прийнято відраховувати від 1981 року, коли було створено перший персональний комп’ютер фірми IBM – IBM PC. Саме поява цього комп’ютеру дала потужний поштовх для розвитку ринку персональних комп’ютерів – комп’ютерів, що призначені для використання одним користувачем. До появи такої обчислювальної машини комп’ютери робилися громіздкими і досить потужними, щоб обслуговувати декількох користувачів одночасно. Звичайно ціна таких комп’ютерів була занадто великою, і купувати їх могли лише великі підприємства, університети та урядові установи.

З появою IBM PC ситуація різко змінилася. І справа не лише в тому, що ціна такого комп’ютера була доступною для середньостатистичного користувача, а потужності комп’ютера вистачало для виконання найбільш поширених операцій: редагування текстів, виконання простих розрахунків, ведення порівняно невеличких баз даних. Головною перевагою IBM PC була так звана «відкрита архітектура» - спосіб побудови комп’ютера з окремих стандартизованих частин (компонентів). Випуск окремих компонентів є значно дешевшим, ніж побудова цілої обчислювальної машини і багато різних фірм налагодили виробництво окремих компонентів для IBM PC. Це за лічені роки створило новий ринок – IBM-сумісних комп’ютерів, жорстка конкуренція на якому сприяла стабільному зниженню цін і одночасно зростанню якості і потужності персональних комп’ютерів.

Найбільшу ж вигоду від «відкритої архітектури» отримував користувач. Тепер він міг підібрати собі комп’ютер з окремих компонент згідно зі своїми забаганками та фінансовими можливостями, комбінуючи між собою компоненти різних виробників і поєднуючи їх в одну машину. Крім того, якщо надалі у користувача виникало бажання вдосконалити власний комп’ютер, він міг замінювати лише окремі компоненти, оновлювати їх (робити «upgrade») витрачаючи достатньо помірні кошти.

Тому не дивно, що дуже швидко персональні комп’ютери стали використовуватися не лише в домашніх умовах – вони витіснили великі і середні комп’ютери з крупних підприємств, навчальних закладів та урядових установ. І сьогодні майже всюди, де потрібно використання комп’ютерної техніки, використовуються саме персональні комп’ютери.

 

Комп'ютер (від латинського computo – лічу, обчислюю) – це електронний пристрій, призначений для опрацювання даних різного типу.--

По своїх характеристиках він може відрізнятися від великих ЕОМ, але функціонально здатний виконувати аналогічні операції.

За способом експлуатації комп’ютери поділяють на:

  • настільні,  
  • портативні,
  • кишенькові моделі.

Ми будемо розглядати настільні комп’ютери і прийоми роботи з ними. На сучасному ринку обчислювальної техніки різноманітність модифікацій і варіантів комп'ютерів велика, але комп’ютер включає в себе одні і ті ж види пристроїв.

В даний час для настільних ПК за базову вважається конфігурація, в яку входить чотири пристрої:

  • Системний блок;
  • Монітор;
  • Клавіатура;
  • Миша.

Системний блок – основний блок комп'ютерної системи.

У нім розташовуються пристрої, що вважаються внутрішніми.  До системного блоку входить материнська плата, процесор, оперативна пам'ять, жорсткий диск та деякі інші пристрої. На лицьовій панелі бачимо декілька кнопок –кнопка Power – включення і кнопка Reset – «гаряче» перезавантаження комп'ютера. Також можуть бути розміщені дисководи – для компакт-дисків і дискет. Можливі також роз'єми для підключення аудіо системи, USB порти, картрідери та інше.

Пристрої, що підключаються до системного блоку зовні, вважаються периферійними (зовнішніми).

Монітор – пристрій для візуального відтворення символьної і графічної інформації. Служить як пристрій виводу інформації.

Раніше в настільних комп'ютерах зазвичай використовувалися монітори на електронно-променевій трубці (ЕЛТ), але на сьогоднішній день їх витіснили рідкокристалічні монітори LCD (Liquid Crystal Display). Перевага LCD -моніторов перед моніторами на ЕЛТ полягає у відсутності шкідливих для людини електромагнітних випромінювань і компактності. Монітори можуть мати різний розмір екрану. Розмір діагоналі екрану вимірюється в дюймах (1 дюйм =2,54 см) і зазвичай складає 15, 17, 19 і більше дюймів.

Клавіатура – клавішний пристрій, призначений для управління роботою комп'ютера і введення в нього інформації

.

Інформація вводитися у вигляді алфавітно-цифрових символьних даних. Стандартна клавіатура має 104 клавіші,  що  інформують про режими роботи світлових індикатора в правому верхньому кутку.

Миша – належить до вказівних пристроїв введення,який сприймає своє розташування та передає його на комп’ютер.

При переміщенні миші по килимку на екрані переміщається покажчик миші, за допомогою якого можна указувати на об'єкти або вибирати їх. Використовуючи клавіші миші (їх може бути дві або три) можна задати того або іншого типа операції з об'єктом. А за допомогою коліщатка можна прокручувати вгору або що вниз не уміщаються цілком на екрані зображення, текст або web-сторінка. У оптико-механических мишах основним робочим органом є масивна куля (металевий, покритий гумою). Головним «ворогом» такої миші є забруднення. В даний час широкого поширення набули оптичні миші, в яких немає механічних часток. Сучасні моделі мишей можуть бути без провідними, тобто що підключаються до комп'ютера без допомоги кабелю.

 

Периферійними називають пристрої, що підключаються до комп'ютера ззовні. Зазвичай ці пристрої призначені для введення і виведення інформації.

Принтер служить для виведення інформації на паперовий носій (папір). Існують три типи принтерів: 

 

 

 

Матричний

 

 

 

 

 

 

 

Струменевий

 

 

 

 

 

 Лазерний. 

 

Сканери служать для автоматичного введення текстів і графіки в комп'ютер.

Залежно від способу сканування об'єкта й самих об'єктів сканування існують такі види сканерів:ручні,планшетні, рулонні, барабанні

 

 

 

 

 

 

 

 

Модем або модемна плата служить для зв'язку видалених комп'ютерів по телефонній мережі. Модем буває внутрішній (встановлений усередині системного блоку) і зовнішній (розташовується поряд з системним блоком і з'єднується з ним за допомогою кабелю.

DVB-карта і супутникова антена;

 

 

Web-камера.

Фізхвилинка (2-3 хв)

IV. Практична робота за компютером

  1. Поточний інструктаж з техніки безпеки  в кабінеті.
  2. Робота за ПК

 Самостійна робота по ознайомленню з новим матеріалом, підготовленим вчителем на комп’ютері.

V. Підсумок уроку

  • Що називається комп’ютером?
  • Що називається персональним  комп’ютером?
  • Які види сучасних ПК ви знаєте?
  • Які види моніторів ви знаєте?
  • Які ще пристрої введення інформації в комп'ютер ви знаєте?

Підбиття підсумку уроку. Виставляння оцінок.

На уроці ми дізналися, що таке базова конфігурація комп’ютера, які пристрої входять до комп’ютера, які бувають сучасні комп’ютери.

VІ. Повідомлення домашнього завдання

Підготувати реферат на тему «Огляд сучасної комп’ютерної техніки»

Додаткове завдання: знайти інформацію про додаткові пристрої, що підключаються до комп'ютера.

Категорія: 5 клас | Додав: a-pivhyuk
Переглядів: 136 | Завантажень: 7 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook